Leírás
FIGYELEM! Szállítás 11.13. után!
Az E-sport Tudásbázis tanulmánykötet a Magyar E-sport Szövetség legújabb edukációs projektjének első produktuma. A kötet öt nagyobb részre tagolódik, amelyek az e-sport világának különböző aspektusait tárgyalják. A Bevezető általános áttekintést nyújt az e-sportról, míg a Tudományterületek az e-sportban fejezet bemutatja az e-sporthoz kapcsolódó tudományágakat, mint a szociológia, jog, pszichológia, menedzsment, és mások. Az E-sport és gaming az alkalmazott oktatásban rész a videojátékok edukációs lehetőségeit elemzi. Az E-sport-specifikus kiemelt területek a versenyszervezés és egyéb gyakorlati témákra koncentrál. Végül, az E-sportolói nevelés szülői szemmel fejezet magyar e-sportolók szüleinek tapasztalatait osztja meg, különös figyelmet fordítva a generációs kihívásokra. A kötet tudományos igényességgel készült, a végén irodalomjegyzékkel segítve a további kutatásokat.
Szerzőink: Alban Zohn ■ Andrejkovics Zoltán ■ Dr. Bányai Fanni ■ Biró Balázs György ■ Fehér Gáspár ■ Dr. Fromann Richárd ■ Gáspár Péter ■ Kutyej Dániel ■ Dr. Novák Pál ■ Dr. habil Raposa László Bence ■ Dr. Rubicsek Norbert ■ Dr. Szabella Olivér ■ Telegdy Zoltán ■ Tischler Márk ■ Tóta Gábor
Ajánlók:
Az E-sport Tudásbázis egyedülálló kiadvány Magyarországon, amely az e-sport tudományos megközelítésének szellemében született. A kötet a HUNESZ által kidolgozott Magyar E-sport Oktatási Stratégia és az ESTB+ társadalmi felelősségvállalási program mentén jött létre, hangsúlyozva az oktatás és az utánpótlás-nevelés fontosságát. A könyv olyan témaköröket ölel fel, mint a szociológia, pszichológia, sporttudomány, jog, dietetika, versenyszervezés, pedagógia, mindez a nemes cél érdekében: a fiatal sportág jövőjének felelősségteljes alakításáért.
Biró Balázs György, HUNESZ alapító elnök
Az E-sport Tudásbázis kötet célja, alapot adni a hazai e-sport-oktatás reformjához, tudományosságra és a különböző e-sport-területek lefedésére építve. A kiadványban szereplő szerzők hazai szakértők, akik kutatói tapasztalattal képviselik szakterületüket az e-sport világában. A tanulmánykötet az első lépés egy olyan hazai e-sport oktatási öko- szisztéma létrehozásához, ahol szoros kapcsolat van a résztvevők között, és mindenki saját igényei alapján kapcsolódhat be.
Dr. Szabella Olivér főszerkesztő,
HUNESZ Oktatási Bizottság, elnök